LÍSKA OBECNÁ

HALLSKÁ OBROVSKÁ

Patří do skupiny zellských.
Keře rostou velmi bujně. Koruna má nepravidelný tvar a dorůstá větších rozměrů. Jednoleté výhony jsou silné zprvu ochmýřené, později hladké. Starší větve odspodu vyholují. List je středně velký až velký, má sytě zelenou barvu. Povrch je mírně drsný. Odrůda je cizosprašná a sama je velmi dobrým opylovačem. Doba kvetení je pozdější. Plod je vejčitý až kuželovitý s mírně protáhlou špičkou. Velikosti střední až větší. Plody jsou většinou jednotlivě. V našich podmínkách dozrává koncem září až začátkem října.
Jde o odrůdu s vysokou odolností proti mrazu ve dřevě i v pupenech, dobrými růstovými vlastnostmi, dobrou plodností .

LOMBARDSKÁ BÍLÁ

Patří do skupiny lísek lombardských.
Keře rostou středně až slaběji. Dospělé keře jsou menší, nepříliš husté, kulovitého tvaru. Jednoleté výhony jsou střední až slabší síly. Odrůda tvoří dostatečné množství kořenových omladků. Listy jsou větší s matným, mírně drsným povrchem. Kvete středně raně. Dle literatury jde o samosprašnou odrůdu. Plod je podlouhle vejčitého tvaru, mírně zploštělý. Velikostí patří mezi střední. Plody jsou plně uzavřeny v punčošce a jsou ve shlucích po 4-10. Dozrávají v polovině září.
Jde o odrůdu náročnější na klima a polohu. Hodí se spíše do teplejších lokalit pěstování.

WEBBOVA

Patří do skupiny lombardsko-zellských hybridů.
Keře rostou velmi bujně. V dospělosti jsou keře kompaktní, vyšší. List je menší, kulatý až podlouhle vejčitý. Dle literatury jde odrůdu samosprašnou, která však k dosažení dobrého výnosu potřebuje opylení (Hallský). Dobou kvetení tuto odrůdu řadíme mezi pozdě kvetoucí. Plod je větší, podlouhle válcovitý ze stran zploštělý. Plody jsou většinou nahloučeny v chomáčcích.
Jde o plastickou odrůdu náročnější na výživu. Odrůda dobře obrůstá a větví.