HARCOT

Raná odrůda, zraje 8 dnů před odrůdou Velkopavlovická. Doba začátku kvetení raná. Vzrůstnost střední, habitus stromu otevřený. Plod středně velký až velký, z bočního i čelního pohledu pravoúhelníkový, podle švu převážně nesouměrný, povrch slabě hrbolkovitý. Základní barva slupky oranžová se středně velkým silně červeným líčkem. Dužina oranžová, středně tuhá. Pecka kruhovitá, dužnina na ní slabě ulpívá. Jádro sladké.

HARLAYNE

Podzimní odrůda, zraje 9 dnů po odrůdě Velkopavlovické. Doba začátku kvetení pozdní. Vzrůstnost střední, habitus stromu rozložitý. Plod malý, z bočního a čelního pohledu trojúhelníkový, podle švu většinou souměrný, povrh slabě hrbolkovitý. Základní barva slupky oranžová se středně velkým středně červeným líčkem. Dužnina oranžová, tuhá. Pecka obdélníková, od dužniny dobře odlučitelná. Jádro středně hořké.

HAROGEM

Pozdní odrůda, zraje 10 dnů po odrůdě Velkopavlovické. Doba začátku kvetení střední. Vzrůstnost střední až silná, habitus stromu otevřený. Plod malý až středně velký, u bočního pohledu pravoúhelníkový, z čelního trojúhelníkový, podle švu převážně nesouměrný, povrch slabě hrbolkovitý. Základní barva slupky oranžová s velkým silně červeným líčkem. Dužnina oranžová, tuhá. Pecka kruhovitá, od dužniny dobře odlučitelná. Jádro silně hořké.

TESKA

Velmi raná odrůda, zrušující 21 dnů před odrůdou Red Haven.
Plody
jsou středně velké, oválného tvaru. Základní barva je žlutá, větší část plodu však kryje červená barva. Dužnina je žlutavě oranžová, má šťavnatou, jemně zrnitou a rozplývavou konzistenci. Chuť je výborná, kořenitá, sladce navinulá. Je vhodná především pro přímý konzum, dužnina není dobře odlučitelná od pecky.
Plodnost
je brzká, vysoká a pravidelná. Růst stromů je silný, velmi vitální. Vytváří vzpřímená, středně zahuštělé koruny. Kadeřavostí a klejotokem trpí jen slabě. Nemá speciální požadavky na agrotechniku a je vhodná do všech i okrajových oblastí pro broskvoně.

TERCIE

Je třetí ranou odrůdou, která dozrává 12 dnů před odrůdou Red Haven.
Plody jsou velké, mají oválný tvar. Základní barva je zelenožlutá, kterou překrývá jasná červeň na více než jedné třetině plodu a výrazné líčko. Dužnina je žlutá, má rozplývavou, velmi šťavnatou konzistenci. Chuť je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá. Dužnina není odlučitelná od pecky.
Plodnost je střední, pravidelná s vysokým zastoupením plodů výběrové jakosti. Růst stromů je středně silný, tvoří polovzpřímené, středně husté koruny. Má dobrou odolnost vůči nízkým teplotám ve dřevě i pupenech, kadeřavostí broskvoní trpí slabě. Je vhodná do všech oblastí vhodných pro pěstování broskvoní. Na agrotechniku nemá speciální požadavky. Není náročná na řez a lze ji pěstovat v klasickém tvaru dutých korun i v plošných tvarech.

TELURA

Středně raně zrající odrůda žlutomasé broskvoně, která dozrává v průměru o dva dny dříve než odrůda Red Haven.
Plody jsou velké, mají oválný tvar. Základní barva je světle žlutá, na polovině plodu krytá výrazným červeným líčkem s mírným tečkováním. Dužnina je žlutá, kolem pecky načervenalá. Má jemnou, silně šťavnatou konzistenci a výbornou aromatickou chuť. Dužnina je oddělitelná od pecky.
Plodnost je střední, pravidelná. Růst stromů je střední až silný, vytváří užší vznosné koruny. Kadeřavostí je napadána jen slabě. Tato odrůda má velké, atraktivní plody a je vhodná do všech oblastí vhodných pro pěstování broskvoní. Nemá speciální požadavky na agrotechniku a lze jí pěstovat ve tvaru dutých korun i v plošných tvarech.

TELIESA

Středně zrající odrůda, která dozrává 4 dny po odrůdě Red Haven.
Plody jsou střední až velké, mají kulatý tvar. Základní barva je červená, krycí tmavě červená barva kryje téměř celý plod. Dužnina je žlutá, má rozplývavou velmi šťavnatou konzistenci. Vyniká výbornou aromatickou chutí. Je středně odlučitelná od pecky.
Plodnost je dobrá a pravidelná. Růst stromů je střední až silný, vytváří vznosné koruny a dostatek plodonosného obrostu. Má dobrou odolnost vůči nízkým teplotám ve dřevě i v pupenech. Kadeřavostí je napadána středně. Je atraktivní žlutomasou odrůdou, vhodnou pro přímý konzum. Lze jí vysazovat do všech oblastí vhodných pro pěstování broskvoní. Speciální požadavky na agrotechniku nemá. Z pěstitelských tvarů jí vyhovují duté koruny i plošné tvary.

TENA

Středně raná nektarinka, která dozrává 10 dnů před odrůdou Red Haven.
Plody jsou středně velké, kulaté. Slupku má tenkou a lysou. Základní barva je zelenožlutá, krycí barva je tmavě červená, s výrazným líčkem. Dužnina je žlutá, má rozplývavou velmi šťavnatou mírně vláknitou konzistenci. Chuť je velmi dobrá, sladce navinulá, aromatická. Dužnina není odlučitelná od pecky.
Plodnost je dobrá, brzká a pravidelná. Růst stromů je silný, vytváří vzrostné koruny a dobře obrůstají plodonosným obrostem. Plody jsou méně náchylné k pukání a monilióze, ke kadeřavosti je středně odolná. Vyhovuje jí pěstování ve tvaru dutých korun, další speciální požadavky na agrotechniku nemá. Vysazovat lze v oblasti vhodných pro pěstování broskvoní.

TERMINA

Původ: vznikla křížením mezi hybridy 662129 (CIRI3T76) a self na Šlechtitelské stanici Těchobuzice.
Habitus a růst: roste středně bujně, koruny tvoří polovzpřímené. Stromy jsou méně odolné vůči mrazu. Květy jsou růžovité.
Plody: jsou velké, podlouhlé, nesouměrné. Velikostní vyrovnanost plodů je střední. Slupka je středně silná, hustě plstnatá, základní barva zelenavě žlutá překrytá z poloviny plodu červeným rozmytým líčkem. Loupatelnost slupky střední. Dužnina je žlutá, středně pevná, bez vláken, navinule sladká, dobrá. Dužnina na pecce silně ulpívá. Velmi raná žlutomaska, zraje 19 dnů před odrůdou Redhaven. Náchylnost k padání plodů je střední.